O nás

 

Jsme skupina historických i současných bojových umění. Naším cílem není napodobovat některou konkrétní dobu či styl. Čerpáme jak z minulosti tak z přítomnosti a každý z nás si hledá svůj vlastní osobitý způsob, jak boje, tak v použití zbraní a zbroje. Na našich trénincích se setkáme od pěstního souboje, přes zápas a boj s nožem až po boj s mečem a štítem ve zbroji. Klademe velký důraz na bezpečnost. To zahrnuje reálnou ochranu zejména hlavy a rukou, tak dobrou fyzickou připravenost. Fyzická příprava je zaměřena na obratnost, sílu a výdrž. Pouze bojovník, který plně ovládá své zbraně při plné zátěži, nezpůsobí soupeři úraz.

 

 

 

 

jirka šermJirka

 

Co jen o sobe samém muže clovek ríci? Ríkají mi Nácelníku a to asi hlavne protože jsem se samozval. Ale není ani tak duležité co clovek o sobe rekne sám, ale co o nem reknou jeho prátelé. Já mohu ríct jen, že historie, šerm a bojové techniky vubec jsou v mém živote duležité. Verím, že každý by mel rozvíjet své telo a ucit se bránit.

 

Jsem rád, že se tato skupina dala dohromady. Jsou to mí nejbližší prátelé. A spolecne se venujeme tomu co nás baví. Co by si clovek mohl víc prát.Prestože vetšinu svého života delám bojové sporty rozhodne nejsem agresivní a ani nic takového nepodporuji.

 

Vypadá to, že vám o sobe moc nepovím.Budete me muset poznat. A se mnou snad i muj životní sen o hodnotách, které mizí z našich životu. Prijdete se k nám podívat. A snad uvidíte to co jsem zde našel. A to je pravé a poctivé prátelství mezi lidmi pred, kterými si není potreba na neco hrát.

ICQ: 578277692

 

 

 

 

 

 

jenda šerm

Netvor

 

Jsem, jak už moje přezdívka napovídá, nejmírumilovnější člen ze skupiny:) Šermu se věnuji už od chvíle kdy jsem udržel meč v ruce. S bráchou jsme se řezali hlava nehlava. Máma nám vždy naše, jistě krásné dřevěné meče spálila,
ale táta nám udělal nové...

Trénoval jsem spoustu bojových umění jako iaiddó, jodó, kenjutsu, ale v současné době se pilně věnuji ninjutsu...
Mezi moje koníčky, když o tom tak přemýšlím, patří samé násilné věci (zbraně všeho možného i nemožného druhu, bojová umění, která někdy mají k civilizovanému BU daleko a nazval bych to spíš "prostě se pereme jak paka"). Ale jinak jsem strašně hodnej člověk:)


Mimo výše zmíněných mám rád téměř jakýkoliv sport u kterého se člověk zapotí a pořádně odreaguje, to nejsou například šachy, i když se občas jedná o BU, když vás hra omrzí natolik, že napadnete soupeře, ale pořád to není nějak ono...
 
No nakonec nezbývá říci nic jiného než: Ztrestat a zotročit, teda vlastně pomáhat a chránit jsem myslel:)

 

ICQ: 371128191

 

 

 

 

 

rosťa šerm

Rosťa

 

Jsem starý lišák, boj mám v krvi od narození. V dětství jsem vedl klanové války praky, dřevěnými meči z vánočních stromků, nebo blátěnými koulemi vrhanými s vrbového prutu. Poprvé  jsem šermoval s kordem asi v patnácti letech kdy jsme s kamarádem vedli souboje do první krve - mladost - blbost. 

 

Boj mne provází celý život, zápasil jsem a později zápas trénoval. I dnes dávám přednost boji beze zbraně, muž proti muži nebo ženě, zaleží na tom kdo vleze do arény. V poslední době začínám vést boj s příznaky blížící se padesátky. Boty jsou hluboko, minuta boje je delší, ve vzduchu je méně kyslíku, apod. Věřím, že pravidelný trénink a pobyt s partou mladých lidí, jako je Helios Argenteus, mi pomáhá v tomto boji remizovat. Doufám, že tato remíza dlouho vydrží.

 

ICQ: 373689518

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

páďa šerm

Páďa

Můj život

 

Po úspěšném dostudování základní školy a strojní průmyslovky na třebešíně jsem se ještě pokoušel o vysokoškolské studium na ČVUT FSI. Tam jsem ale zjistil, že to vůbec není to, co chci a že titul není můj sen. Teď pracuji ve společnosti, která se zabývá obchodem s armaturami. Každý den se tu něco nového naučím ať víc nebo míň, takže titul z toho sice nebude, ale škola to je tak jako tak. Mám hezký plat (mohl by být i hezčí :-D), fajn kolegy a práci kousek od domova.

 

Moje Koníčky

 

Mých koníčku je docela dost. Dělal jsem 10 let házenou u toho jsem stíhal i papírové modelářství, potápění a ježdění na kole. Poté, co sem kvůli zranění již nemohl pokračovat v házené se pro mě šerm stal koníčkem číslo jedna.

 

 

ICQ:292774477

 

 

 

 

 

 

terka šerm

Terka

 

Moje jméno je ve skutečnosti Tereza (jak se mnozí jistě doftípili:), ale kdo mi tak říká, mě tím nejspíš akorát naštve takže mě nepokoušejte:D Šerm dělám zhruba čtyři roky a za tu dobu jsem se stala nejkrásnější (a jedinou) dívkou v naší skupině:)

 

Moje weapon of choice je gladius a štít, což z fotky není úplně zřejmé, ale jinou jsem nenašla. Bohužel jako skupinová fotografka mám spoustu fotek všech ostatních, ale žádné svoje vlastní:( 

 

Mimo šermu se věnuju práci v časopise, hraní  WoW, tvorbě těchto i jiných úchvatných stránek, grafice, designu, práci v T-mobile, fotografování, lukostřelbě a studiu sociologie a žurnalistiky na Masarykově univerzitě.

 

 

ICQ: 378476400

 

 

 

 

 

 

 

ráďa šerm

Ráďa

 

Byl jsem donucen, abych něco napsal sám o sobě,tak tedy píši…

Jméno mé jest Radek, je mi 21( to je už fakt v pr…) a momentálně studuji strojařinu na ČVUT v mé milované rodné Praze. Kdyže ohlédnu po tom, co mě baví a o co se zajímám, tak toho je opravdu dost, ale vyjmenuji jen to nejhlavnější.

Vždycky jsem se zajímal tak nějak o historii a „Historický šerm“ je v tomhle ohledu docela atraktivní.

Ale pod tímhle pojmem se toho skrývá strašně moc a je velké množství přístupů jak se k tomu postavit. V poslední době se můj názor snad konečně ustálil a já po 4 letech snad konečně vím co chci. Pokud možno co nejrealističtěji rekonstruoat postavu středoevropského žoldnéře z první poloviny 15. století. ;-)

 

PS: Ondro, to že je něco hnusné neznamená, že je to LH :D

 

PPS: LH je něco jiného než já chci

 

 

ICQ: 457319181

 

 

 

 

 

ondra šerm

Ondra

 

Věk:                                  20

 

Krevní skupina:                   0+ (Celkem podstatná informace

 

K šermu sem se dostal díky mému kamarádovi Honzovi (Netvor), který mě v prvním ročníku průmyslovky přemluvil abych s ním jel na soustředění v Doubicích 04, tehdy ještě částečně zápasnické o rok později však už čistě šermířské.

 

Šermu se tedy věnuji cca 4 roky. Dále se věnuji lyžování, tenisu, airsoftu, flámování po kolektivních akcích a občas škole (ČVUT).

 

ICQ:292666467

 

 

 

 

 

 

 

jarda šerm

Loki

 

Je tomu již něco přes 17 slunečních cyklů, kdy jsem poprvé spatřil světlo světa... Mé jméno mi darovala bohyně a já se snažím abych ho ctil. Již od raného dětství mne fascinovalo vše co se točilo kolem, rytířů, draků, hrdinské smrti a vůbec boje jako takového... Dlouho jsem se motal kolem fantasy a reálnému světu jsem se vyhýbal.
Od DrD jsem přešel k LARPům, kde jsem vystupoval pod přezdívkou Salsafur a myslel jsem, že jsem konečně našel svou cestu. Naše cesty si však nachází nás a ne my je...


Ta má cesta si mě našla a tak jsem tu... Po boku lidí jímž nemám strach odhalit svou duši a se kterými bych stál klidně i proti Ódinovým bersekerům!


No... a jinak taky studuji hotelovou školu v Radlicích, zatím bych řekl, že i úspěšně:) Mezi mé koníčky, kromě již zmíněného šermu patří i kovařina, čtení a psaní.

A myslím, že válečník by si měl svou zbroj a zbraně udržovat a ne je zapíchávat do hlíny! Páč kromě toho, že je to jeho vizitka, mu často právě tyto „věci“ pomohou nevkročit za brány Valhaly!

 

 

ICQ: 251852967

 

 

 

jarda šermSkála

 

 

Je mi 17 a studuju obor hotelnictví a turismus na HŠ Radlická. Šermu se věnuju už druhým rokem, ale štít furt pořádně nezvednu, páč sem lemra a nechce se mi posilovat.

 

Mezi mé oblíbené činnosti patří zdlouhavá výroba kostýmů, posedávání a polehávání s přáteli a jiné vertikálně vodorovné úkony...

 

Šermuju rád jen mne trochu mrzí, že je všechno tak těžký a tím pádem mi to tak rychle unaví ruce... Naštěstí mám ale obrovský štít, za který se můžu schovat. Jenom škoda, že mě svojí vahou táhne k zemi, takže musím sedět i při focení bojových fotek.

 

A dokud o sobě nenapíšu něco pořádného, tak tady budou všichni číst tento lahodný text by Loki & Terka

 

 

 

 

ICQ: 331343097

 

 

 

 

jarda šermArtuš

 

Jmenuju se Jakub Artur Kirschner. Moje přezdívka je Artuš. Narodil jsem se 20. března 2002. Bojování a šermování mě baví odjakživa, je to můj největší koníček. Taky mě baví stavět z lega, vařit, hrát si s vojáčkama, pracovat s dědou v dílně nebo vyrábět něco z keramiky. Rád plavu a skáču do vody. Chodím do školy Londýnská a do turistického oddílu Svišti. Mám mladší sestru Terezku a ještě mladšího bráchu Daniela. Mám rád filmy Pán prstenů, Hvězdné války a spoustu dalších filmů.

 

 

 

 

 

 

ICQ:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jarda šerm

Jarda

 

Jsem lajdák a nic o sobě nenapíšu. Za trest jsem na stránce uplně dole!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ICQ: 196643364

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Made by Thar. All rights reserved.